Historie firmy BAXI

Kořeny firmy Baxi sahají až do roku 1925, kdy rakouská rodina Westen založila v regionu Benátsko (Veneto - v severní Itálii) společnost „Smalterie Metallurgiche Venete“, jeden z největších závodů na výrobu smaltovaných výrobků, jakými jsou elektrické ohřívače, vany a stejně tak výrobky na vytápění – konkrétně ocelové radiátory.

oldfactory

Koncem 70. let zaměřila firma svou činnost více na oblast vytápění, přičemž se stala jedním z prvních závodů, který uvedl na trh domácí plynové spotřebiče. Zavedla také výrobu závěsných kotlů současně s masivním rozšiřováním sítě plynových rozvodů. V polovině 80. let dosáhla firma vynikajících výsledků a upevnila svoji pozici na italském trhu. To byl rovněž impuls k zahájení expanze na zahraniční trhy.

V roce 1999 se stala součástí anglické skupiny Baxi Group, která je evropským lídrem v oblasti vytápění.

Přesně o 10 let později oznámily společnosti De Dietrich, Remeha Group a Baxi Group vznik nadnárodní skupiny BDR Thermea.  Dnes je Baxi projektantem a výrobcem tepelné technologie v největším závodě v Evropě. Více než 8 milionů vyrobených plynových kotlů je důkazem dnešní vysoké kvality a spolehlivosti celého nabízeného sortimentu. Výrobky se značkou Baxi jsou známy svoji vysokou energetickou účinností, zaručující maximální tepelný komfort a úsporu energie. Tyto základní parametry produktů jsou obsaženy také v budoucí vizi Baxi, která stojí na neustálém technologickém vývoji v oblasti navrhování a výroby kotlů a systémů pro vytápění špičkové kvality.

  • 8 milionů závěsných kotlů vyrobených od roku 1978.
  • Výrobní kapacita 4.000 kotlů za jeden den.
  • Roční výrobní kapacita 500.000 kotlů.

provevita